Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

Wypożyczalnia sposobem na problemy z własnym autem

2015-03-30 | Władysław Kret

frazy kluczowe: auto, samochód, motoryzacja

W dzisiejszych czasach każdy dzień przynosi konieczność załatwiania niezliczonej ilości spraw. Od tych najprostszych, jak zrobienie zakupów czy zawiezienie dzieci do szkoły, po nieco bardziej skomplikowane, jak chociażby wyjazd na sprawę sądową czy transport członka rodziny na lotnisko.

Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy stoi między nimi jeden wspólny mianownik. Nie sposób wyobrazić sobie aktywne funkcjonowanie we współczesnym świecie bez posiadania własnego środka transportu jakim jest samochód osobowy. Szczególnie wyraźnie widać to, gdy spojrzy się na ilość połączeń komunikacji autobusowej jakie obecnie są realizowane - w ostatnich dwóch dekadach liczba ta drastycznie spadła, w praktyce ograniczając możliwość do korzystania z tej metody podróżowania do minimum.

Posiadanie własnego samochodu jest więc obecnie nieodzowne. Co więcej okazuje się, że już nie tylko posiadanie samochodu powinno być standardem, lecz nawet dysponowanie ich większą ilością. Szczególne znaczenie ma to w przypadku rodzin wieloosobowych, w których dokument prawa jazdy ma kilka osób.

Są jednak sytuacje gdy nie możemy skorzystać z własnego auta, co może nastąpić z wielu przyczyn. Pierwszą jest chociażby awaria auta. Nie ma problemu, gdy jego naprawą zajmie się serwis producenta auta, gdyż w tedy zazwyczaj przysługuje nam auto zamienne. Gorzej jeśli naprawę auta powierzymy znajomemu mechanikowi, który dokona jej w sposób fachowy, lecz nie zapewni nam zamiennego pojazdu na czas naprawy.

W takich sytuacjach pozostają nam w zasadzie trzy rozwiązania. Po pierwsze zrezygnować z podróży samochodem - wydaje się to nierealne, więc nawet nie wymaga większych wyjaśnień. Po drugie możemy pożyczyć samochód od znajomych lub rodziny - tego typu działanie jest często spotykane. Ma podstawową zaletę - zazwyczaj nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów ponad wdzięczność dla osoby udostępniającej. Pozostaje jednak jeszcze jedno rozwiązanie - skorzystanie z możliwości wypożyczenia auta. Jak to zrobić? To bardzo proste. Przykładem niech będzie tutaj wypożyczalnia Q24, która swoje oddziały posiada w każdym większym mieście w Polsce. Zgłaszamy się do wypożyczalni, zapoznajemy się z ofertą, wybieramy auto, określamy czas na jaki chcielibyśmy wypożyczyć auto, a następnie wypełniamy dokumenty formalne i wnosimy stosowne opłaty. Potem możemy cieszyć się swobodą korzystania z auta w każdym momencie, aż do chwili powrotu naszych własnych czterech kółek.

'

Fotografie:
auto
samochód
motoryzacja

Warto zobaczyć: