Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

transport

Naprawiamy swój samochód

2015-11-11 | Władysław Kret

frazy kluczowe: logistyka, mechanik, naprawa, silnik, spedycja, transport, warsztat

(...) sporo pieniędzy, bo nie skorzystamy wtedy z usług żadnych fachowców.Pamiętajmy więc, aby regularnie dbać o swoje pojazdy, z których codziennie korzystamy. Gdy jednak nasz samochód znacząco się popsuje, powinniśmy go (...)

Dobór mebli do magazynu

2015-06-03 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport

(...) Budowa różnorakich magazynów musi uwzględniać przede wszystkim wiele wolnej przestrzeni, która posłuży do przechowywania materiałów. Dostęp do takiego budynki musi być ponadto niezwykle prosty i swobodny - rampa i bramy powinny więc umożliwiać szybki załadunek. Ogromne znaczenie mają również meble do magazynu. To od nich bowiem zależy, ile towarów będziemy w stanie przechowywać. Pełnią one również rolę ochronną, dlatego muszą charakteryzować się wytrzymałością oraz odpornością na działanie (...)

Bardzo opłacalna działka w transporcie

2015-05-24 | Władysław Kret

frazy kluczowe: kontenery, przewozy, spedycja, transport

(...) Duże firmy nie zajmują się zawieraniem małych umów, z których mają mizerny zysk. Jeśli już inwestują w partnerstwo z danym kontrahentem chcą zarobić na ilości lub jakości. Dlatego też coraz częściej do Polski przypływają kontenery transportowe wyładowane po brzegi towarem z innych krajów lub też załadowane produktami, które przypłynęły z Chin do Rotterdamu i dalej do naszego kraju. W ten sposób można oszczędzić sporo nie tylko na transporcie, ale też na samym (...)

Przewóz towarów drogą morską

2014-07-22 | Władysław Kret

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

(...) które jeszcze do niedawna niemożliwe były do zrealizowania.Takie przedsięwzięcia bywają bardzo złożone, a ich realizacja staje się elementem nieodłącznym w całokształcie podejmowanych działań logistyczno- transportowych. Aby jednak możliwe było zrealizowanie takiego transportu, konieczne są różnego rodzaju działania pomocnicze, które odpowiadają za wiele czynników bezpośrednio związanych z tymi dziedzinami. W obrębie transportu funkcjonują również inne czynniki takie jak transport kontenerów. Są one (...)

Szybko i wygodnie

2014-02-12 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Dobrze działająca wypożyczalnia aut obejmuje zasięgiem swojego działania najbardziej liczące się aglomeracje miejskie w Polsce. Największą ilość zleceń na wynajem aut realizowanych jest poprzez podstawienie auta na lotnisko. Podróżny przylatuje samolotem do Wrocławia na lotnisko Strachowice albo też na lotnisko Okęcie do Warszawy i potrzebuje natychmiast samochód, by mieć możliwość poruszania się po mieście lub też przejazdu z lotniska autem do mniejszej miejscowości. Wraz z rozwojem drogowego transportu powstają w Polsce nowe wypożyczalnie aut. Wynajem samochodów w naszym kraju wydaje się być coraz bardziej popularny. Wypożyczalnia (...)

Przesyłki towarowe

2014-01-04 | Władysław Kret

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Chyba każda przedsiębiorstwo w jakimś etapie swojego istnienia stała przed wizją zmiany siedziby i wiążącymi się z tym niedogodnościami. Przy niektórych działalnościach niezbędne jest używanie usług transportowych. Jest tak szczególnie w przypadku interesów, których codzienne działanie zależy od solidności także sprawności transportu. Niektórzy decydują się na przewożenie rzeczy pożyczonym lub własnym samochodem. Jednak czy nie łatwiej, bez większych trudności oraz lepiej w takim przypadku skorzystać z usług firmy transportowej JET-24? W takich okolicznościach Twoje (...)

Na drogach

2013-12-27 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: budownictwo, drogi, firma budowlana, transport

(...) Spółka zajmuje się planowaniem organizacji ruchu docelowego i tymczasowego na okres naprawiania uszkodzeń wodociągowych, energetycznych oraz prac drogowych. Przedsiębiorstwo Drogpola to producent znaków drogowych z długimi tradycjami. Przedsiębiorstwo jest producentem elementów inżynierii miejskiej, w skład której wchodzą bariery trawnikowe, przystankowe oraz szkolne, (...)

Kontenerowce wypierają drobnicowce

2013-11-18 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, transport

(...) Polska jest państwem, przez które przepływają 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Chociaż transport śródlądowy drogą wodną jest najtańszą formą transportu do północnych portów morskich z południa kraju to potrzeba ogromnych nakładów finansowych w rozbudowę dróg wodnych nie daje możliwości na rozwój tego rodzaju spedycji. W przeciwieństwie do transportu śródlądowego transport morski w Polsce, a w szczególności transport morski kontenerów notuje co roku dwucyfrowy wzrost. Nowoczesny transport morski jest prowadzony w dwóch standardowych formach. Pierwsza z nich to transport wodny drobnicy jednostkami zwanymi masowcami. Przy udziale spedycji morskiej tego typu przewożone w przeważającej mierze są towary drobne czy ciekłe. Cała reszta towarów w globalnej spedycji morskiej przewożona jest przy zastosowaniu kontenerów. Wynalezienie kontenerów morskich (...)

Przeprowadzki i transport

2013-11-09 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport

(...) Nasze usługi świadczymy zarówno biurom, różnego rodzaju instytucjom i firmom, jak również obsługujemy klientów indywidualnych oraz osoby prywatne. Zajmujemy się transportem drogowym w kraju i Europie Zachodniej. Z naszej oferty korzystasz zawsze bezpiecznie, dlatego że są one objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w ruchu międzynarodowym oraz krajowym na kwotę 250 tys. USD. Przetransportujemy niemal każdy produkt i towar na wskazanej trasie. Przewieziemy każdą ilość osób pod wybrany adres. Pokaż nam tylko adres docelowy oraz źródłowy, a Twoja podróż przebiegnie sprawnie, (...)