Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

przewozy

Transport w kraju

2015-12-05 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

(...) firmy, które nie nawiązały jeszcze współpracy z określonymi firmami i dlatego transport krajowy jest dla nich znacznie utrudniony. Firmy tego typu chcą więc nawiązać współpracę z osobami prywatnymi lub też małymi przedsiębiorstwami transportowymi. Musisz uważaćNależy jednak uważać na kontakty jakie nawiązuje się w zakresie różnego typu giełd transportowych, ponieważ często znajdujemy na nich informacje, że osoby zamieszczające ogłoszenia w sieci (najczęściej bowiem (...)

Bardzo opłacalna działka w transporcie

2015-05-24 | Władysław Kret

frazy kluczowe: kontenery, przewozy, spedycja, transport

(...) towarze.Wyobraźmy sobie, że zamawiamy 100 sztuk świeczek zapachowych z Chin. Zapłacimy za nie kilkadziesiąt złotych, kolejne tyle za wysyłkę pocztą i być może parę złotych za cło. Kiedy jednak zamówimy 100 tysięcy sztuk cena jednostkowa będzie o wiele niższa, a i doliczone koszty transportu rozłożą się tak, że ich nie zauważymy. Właśnie dlatego duże firmy zamawiają hurtowo towar sprowadzany w kontenerach, a nie w paczkach wysyłanych międzynarodową pocztą.Firmy spedycyjne (...)

Szybko i wygodnie

2014-02-12 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Dobrze działająca wypożyczalnia aut obejmuje zasięgiem swojego działania najbardziej liczące się aglomeracje miejskie w Polsce. Największą ilość zleceń na wynajem aut realizowanych jest poprzez podstawienie auta na lotnisko. Podróżny przylatuje samolotem do Wrocławia na lotnisko Strachowice albo też na lotnisko Okęcie do Warszawy i potrzebuje natychmiast samochód, by mieć możliwość poruszania się po mieście lub też przejazdu z lotniska autem do mniejszej miejscowości. Wraz z rozwojem drogowego transportu powstają w Polsce nowe wypożyczalnie aut. Wynajem samochodów w naszym kraju wydaje się być coraz bardziej popularny. Wypożyczalnia (...)

Przesyłki towarowe

2014-01-04 | Władysław Kret

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Chyba każda przedsiębiorstwo w jakimś etapie swojego istnienia stała przed wizją zmiany siedziby i wiążącymi się z tym niedogodnościami. Przy niektórych działalnościach niezbędne jest używanie usług transportowych. Jest tak szczególnie w przypadku interesów, których codzienne działanie zależy od solidności także sprawności transportu. Niektórzy decydują się na przewożenie rzeczy pożyczonym lub własnym samochodem. Jednak czy nie łatwiej, bez większych trudności oraz lepiej w takim przypadku skorzystać z usług firmy transportowej JET-24? W takich okolicznościach Twoje (...)

Transport produktów szybkopsujących

2013-12-02 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

(...) logistycznej wliczane są następujące usługi: administracja towarów, dodatkowe usługi magazynowe, magazynowanie i przygotowanie przesyłek a także obsługa magazynowa. Składowanie towarów w składach Fresh Logistics realizowane jest w pełni profesjonalnie w systemie wysokiego składowania w obszarze kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celcjusza. Firma Fresh Logistics należy do kompanii transportowej Raben. Przedsiębiorstwo operuje na rynkach państw Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, a także na rynku polskim. Fresh Logistics jest pionierem w dystrybucji krajowej przesyłek o dowolnej (...)

Kontenerowce wypierają drobnicowce

2013-11-18 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, transport

(...) wygenerowało spore światowe oszczędności szczególnie jeśli idzie o czas załadunku a także rozładunku okrętów w portach. Spedycja morska w Gdańsku i Gdyni odnotowuje pokaźny wzrost tonażu produktów odprawianych przez rodzime trzy najbardziej znaczące porty rok do roku. Z uwagi na niższe ceny i lepsze cenniki na rozładunek produktów porty w Gdańsku oraz Gdyni konkurują z sukcesami z lepiej położonymi portami północnymi albo bałtyckimi takimi jak: Bremerhaven, Ryga lub Kopenhaga. Najbardziej imponujący wzrost notuje transport kontenerów z Gdyni, gdzie na wielkich kontenerowcach w kontenerach transportowane są ciężarówki, odbieranych jest wiele towarów spożywczych z Indii, Tajlandii lub Malezji. Spedycja morska prowadzona poprzez transport kontenerów morskich nieomalże zupełnie wyparła spedycję jednostkami drobnicowymi. Statki drobnicowe znikają z (...)