Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

logistyka

Transport w kraju

2015-12-05 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

(...) Transport w kraju teoretycznie nie powinien nastręczać żadnych problemów jednak w wielu przypadkach okazuje się, że firmy nie mają po prostu jeszcze z kim współpracować. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie nowych współpracowników. Giełda transportowaNajczęściej miejsca tego typu kojarzą ze sobą osoby, które chcą coś przewieźć z takimi, które poszukują dla siebie towarów do przewiezienia. Oczywiście najczęściej do pierwszej kategorii osób zalicza się (...)

Naprawiamy swój samochód

2015-11-11 | Władysław Kret

frazy kluczowe: logistyka, mechanik, naprawa, silnik, spedycja, transport, warsztat

(...) W dzisiejszych czasach każdemu z nas zależy na oszczędności czasu, bo mamy go przecież coraz mniej. To właśnie dlatego codziennie korzystamy ze swoich samochodów. Dzięki nim możemy bardzo szybko dostać się do wybranego (...)

Dobór mebli do magazynu

2015-06-03 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport

(...) Budowa różnorakich magazynów musi uwzględniać przede wszystkim wiele wolnej przestrzeni, która posłuży do przechowywania materiałów. Dostęp do takiego budynki musi być ponadto niezwykle prosty i swobodny - rampa i bramy powinny więc umożliwiać szybki załadunek. Ogromne znaczenie mają również meble do magazynu. To od nich bowiem zależy, ile towarów będziemy w stanie przechowywać. Pełnią one również rolę ochronną, dlatego muszą charakteryzować się wytrzymałością oraz odpornością na działanie (...)

Przewóz towarów drogą morską

2014-07-22 | Władysław Kret

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

(...) Spośród różnych rodzajów dróg transportu, część z nich związana jest ze złożonymi rodzajami działań logistycznych podczas gdy inne sprowadzają się wyłącznie do podstawowych przedsięwzięć. Wiele czynników wiąże się bezpośrednio z zaangażowaniem w kwestie dotyczące transportu w szerokim ujęciu. Dotyczy on nie tylko tych firm, które zajmują się bezpośrednio produkcją i wymagają dowozu elementów składowych lub też gotowych części, ale również tych firm, które skupione są już tylko na (...)

Transport produktów szybkopsujących

2013-12-02 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

(...) Transport produktów spożywczych, a w szczególności transport chłodniczy i transport żywności realizowany jest w dedykowanych samochodach chłodniach, w jakich funkcjonuje bieżący monitoring temperatury. Dzięki temu partnerzy mają absolutną pewność, że ich produkt jest przechowywany stale w warunkach środowiskowych a także we właściwej temperaturze. Fresh Logistics oferuje ponadto skuteczne metody zabezpieczeń przed gryzoniami oraz szkodnikami, ochronę całodobową a także nowoczesne procedury monitoringu obiektów, a także nowoczesny transport zewnętrzny. W skład kompleksowej obsługi (...)

Kontenerowce wypierają drobnicowce

2013-11-18 | Iwona Kalińska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, transport

(...) Polska jest państwem, przez które przepływają 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Chociaż transport śródlądowy drogą wodną jest najtańszą formą transportu do północnych portów morskich z południa kraju to potrzeba ogromnych nakładów finansowych w rozbudowę dróg wodnych nie daje możliwości na rozwój tego rodzaju spedycji. W przeciwieństwie do transportu śródlądowego transport morski w Polsce, a w szczególności transport morski kontenerów notuje co roku dwucyfrowy wzrost. Nowoczesny transport morski jest prowadzony w dwóch standardowych formach. Pierwsza z nich to transport wodny drobnicy jednostkami zwanymi masowcami. Przy udziale spedycji morskiej tego typu przewożone w przeważającej mierze są towary drobne czy ciekłe. Cała reszta towarów w globalnej spedycji morskiej przewożona jest przy zastosowaniu kontenerów. Wynalezienie kontenerów morskich (...)

Przeprowadzki i transport

2013-11-09 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport

(...) Nasze usługi świadczymy zarówno biurom, różnego rodzaju instytucjom i firmom, jak również obsługujemy klientów indywidualnych oraz osoby prywatne. Zajmujemy się transportem drogowym w kraju i Europie Zachodniej. Z naszej oferty korzystasz zawsze bezpiecznie, dlatego że są one objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w ruchu międzynarodowym oraz krajowym na kwotę 250 tys. USD. Przetransportujemy niemal każdy produkt i towar na wskazanej trasie. Przewieziemy każdą ilość osób pod wybrany adres. Pokaż nam tylko adres docelowy oraz źródłowy, a Twoja podróż przebiegnie sprawnie, (...)