Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

Dobór mebli do magazynu

2015-06-03 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: transport, logistyka, spedycja

Budowa różnorakich magazynów musi uwzględniać przede wszystkim wiele wolnej przestrzeni, która posłuży do przechowywania materiałów. Dostęp do takiego budynki musi być ponadto niezwykle prosty i swobodny - rampa i bramy powinny więc umożliwiać szybki załadunek. Ogromne znaczenie mają również meble do magazynu. To od nich bowiem zależy, ile towarów będziemy w stanie przechowywać. Pełnią one również rolę ochronną, dlatego muszą charakteryzować się wytrzymałością oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Wyposażenie magazynu to przede wszystkim różnego rodzaju regały. Ich dobór uzależniony jest przede wszystkim od specyfiki przechowywanych materiałów, a także funkcjonalności, jaką chcemy w ten sposób uzyskać. Biorąc pod uwagę wymienione aspekty, wyróżnić możemy standardowe regały magazynowane, ale także półkowe, paletowe, pracownicze czy chociażby wysokiego składowania. Uzupełnieniem wyposażenia są również wszelkie pomniejsze półki, szafki oraz podesty.

Podczas doboru tego typu sprzętu powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Waga towarów bardzo często osiąga setki kilogramów, ważne jest więc, aby wszelkie regały i półki były w stanie to obciążenie wytrzymać. Dobrym wyborem okazać się mogą meble ze stali nierdzewnej, która nie tylko zapewni wytrzymałość na długie lata, ale również będzie odporna na różnego rodzaju czynniki, jak chociażby rdza czy korozja. W ten sposób skonstruowane meble będą z pewnością służyć przez długi czas.

'

Fotografie:
transport
logistyka
spedycja

Warto zobaczyć: