Witamy!

Informujemy że w dniu 10 sierpnia 2007 r. w siedzibie Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu "Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane", gdzie przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabudowy centrum z obligatoryjną funkcją Głównego Dworca Autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia wraz z inwestycjami zaproponowanymi przez koncesjonariusza.

Przypominamy, że automatyczna informacja telefoniczna o odjazdach autobusów z dworca PKS Lublin jest dostępna pod numerem 9316.

Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Grudzień 2015 Listopad 2015 Czerwiec 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Lipiec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013

Bezpieczne instalacje LPG

2017-10-18 | Piotr Kaleciński

frazy kluczowe: auto, moto, motoryzacja, lpg, gaz, naprawa, warsztat

Ogólnie istnieje przeświadczenie, że najdroższym w utrzymaniu silnikiem samochodowym jest silnik na olej napędowy. Koszty za to zwracają się w niższych cenach samego oleju. Za to silniki benzynowe bywają często ostatnio rozszerzane o instalacje gazowe LPG w Lublinie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Bielsku-Białej, Koziegłowach, Opolu, Wrocławiu, a także wielu miastach Polski północnej, Wielkopolski i okręgu łódzkiego. Słowem — w całym naszym kraju. Co prawda prawie każdy warsztat samochodowy w Lublinie potrafi dokonać montażu silnika LPG, jednak nie zawsze wiąże się to z fachowym wykonawstwem. Tanio i szybko, nie zawsze znaczy dobrze. Wielu ludzi żałuje, że nie zgłosili się w tym celu do prawdziwych specjalistów. Teraz ponoszą swoje konsekwencje w postaci wielu kosztownych napraw, jazdy z nieszczelną instalacją gazową, zagrażającą bezpieczeństwu swojemu i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego takiego montażu powinien dokonywać renomowany serwis instalacji gazowych. Pewnie, że może to wyjść drożej, jednak ciężko wyceniać swoje bezpieczeństwo. Poza tym koszty się także zwracają, bo nie ma potrzeby tak częstych napraw. Ogólnie rzecz biorąc, często można spotkać auta z silnikiem LPG. Zresztą widać to po dostępności na stacjach benzynowych stanowisk do tankowania tego — najtańszego na rynku — paliwa.

'

Fotografie:
auto
moto
motoryzacja
lpg
gaz
naprawa
warsztat

Warto zobaczyć: